Krump

Krump (крамп) - порівняно молодий (що зародився на початку 1990-х років) американський вуличний танець, вкрай енергійний і різкий в своїй подачі. Завдяки експресивному характеру, krump нерідко лякає вперше зіткнулися з ним людей і викликає негативне ставлення.Однак, поступово дізнаючись про витоки походження krump, занурюючись в його філософію і усвідомлюючи сенс всього того, що висловлює виконавець крампа, багато танцюристів частково або повністю знаходять в ньому себе і відкривають для себе цей танець зовсім з іншої сторони.Незважаючи на зовнішню різкість, швидкість і агресію, крамп - це танець миролюбної, віруючої молоді південного округу Лос-Анджелеса, які, проживаючи в неблагополучних умовах соціальної нерівності і проблем з законом, виливали емоції і невдоволення не за допомогою насильства і зброї, а в танцювальних баттлах.

Назва стилю - K.R.U.M.P. - є абревіатурою виразу Kingdom Radically Uplifted Mighty Praise, що означає "Імперія Абсолютною Сили Духовної Похвали".
Історія krump

Як самостійний стиль крамп сформувався на початку 2000 років силами двох лос-анджелеських тацоров: Ceasare "Tight Eyez" Willis і Jo'Artis "Big Mijo" Ratti.

Однак до того як створити власне потужне напрямок, Цезар Вілліс і Ратті танцювали в команді Thomas "Tommy the Clown" Johnson, батька попереднього крамп стилю сlowning, який виник в 1992 році. Krump, можна сказати, виріс з сlowning і відрізняється від нього більш агресивною і драматичною манерою.


Krump і поп-культура

"Те, що Nirvana зробила для рок-н-ролу на початку 90-х, тим ці хлопці є для сучасного хіп-хопу" - сказав якось фотограф і кліпмейкер Девіл ЛяШапель (David LaChapelle), який доклав чимало зусиль для того, щоб про андеграундному і вкрай далекому від популярної культури Крампе дізнався весь світ. Знайомство ЛяШапель з krump сталося під час зйомки кліпу для Крістіни Агілери (Christina Aguilera) "Dirtty". Фотограф настільки вражений танцюристами, що йому в голову прийшла ідея присвятити крамп невеликий документальний фільм під назвою "Krumped". Успіх короткометражки надихнув Девіда на створення повноформатної стрічки Райз (Rize), в головних ролях якої знялися безпосередньо Томмі Клоун (Tommy the Clown), Ліл Томі (Lil Tommy), Леррі (Larry), Ліл Сі (Lil C), Тайт Айз (Tight Eyez), Бейбі Тайт Айз (Baby Tight Eyez), Ліл Мама (Lil Mama) і Міс Пріссі (Miss Prissy).


Незабаром танцюристи krump стали героями відеокліпів на кшталт "Hung Up" Мадонни (Madonna), "I'm Really Hot" Міссі Елліотт (Missy Elliott), "Hey Mama" The Black Eyed Peas, "Galvanize" групи Chemical Brothers, і комерційних танцювальних телешоу So You Think You Can Dance і America's Best Dance Crew. Черговим доказом визнання krump в американській танцювальної індустрії стала перемога бостонського крампери Рассела Фергюзона (Russell Ferguson) на шостому сезоні досить консервативного SYTYCD в 2009 році.

Основи крампа

Навчання krump будується на варіаціях 4 базових рухів: chest pop (руху і удари грудною кліткою), stomp (потужні і нищівні кроки і удари ногами), jabs (часті короткі удари передпліччя або всієї руки), arm swings (різкі і потужні рухи руками, імітують удари по противнику). Безпосередньо хореографія в krump зустрічається рідко. Будучи вуличним танцем, крамп грунтується на freestyle (імпровізація) та виконується він частіше на баттлах і сейшенах, ніж на сцені.

Засновник крампа Tight Eyez розповідає, як з усього трьох базових рухів можна побудувати просту зв'язку і вкласти в неї сенс: «Stomp дає тобі енергію, chest pop передає її далі, а arm swing як би закінчує це цілісне рух фінальним вибухом».

Словник крампа

Battle - зовні нагадує на бійку танцювальне змагання, учасники якого по черзі виступають проти одного один-на-один.Biter - плагіатор, танцюрист, який приходить на баттли і сейшени з єдиною метою - запозичити у їх учасників нові руху і манеру.Session - коли група танцюристів стає в коло і по черзі виходять танцювати в його центр.

Buck - неперевершений виконавець крампа.Callout - виклик на баттл одним крампери іншого.Labbin '- збори крамперов з метою обміну досвідом та створення нових рухів.Kill Off - "вбивство", "винос" в баттле, завершальна і найпотужніша з енергетики стадія крамперского виходу.

Swag - особистий і унікальний стиль, в якому танцює виконавець крампа.

Ієрархія крампа

Крамп характерна специфічна структура пристрою відносин всередині кожної танцювальної угруповання. Зазвичай танцюристи об'єднуються в сім'ї (families), очолювані їх керівниками - Big Homie, якими стають найсильніші і шановні танцюристи в сім'ї. Члени групи, що підкоряються і розвиваються під проводом головного, в загальному називаються Lil 'Homies і мають різноманітні статуси: "молодших" jr (junior), kid, baby, lil, young, "дітей" boy, child, tiny, infant, twin, "титуловані" prince, Souljah, General.

Найвідоміші в світі крампери

Tight Eyez, Slam aka Twin B-Dash aka Manhunta, B-Dash aka Twin Tight Eyez, Jay Tight Eyez, Knucklehead aka Jay NY, Lil B-Dash, Spartan aka Lil Tight Eyez, Crush, Twin Knucklehead, Beno aka Young Tigyt Eyez , ER aka Lil MaddRipp, Baby Tight Eyez aka Beast.

Найсильніші krump families світу

Tight Eyez Fam, NY Mad Fam, Mad Ripp Fam, Style Ripp Fam, Slam Fam, B-Dash Fam, Knucklehead Fam, 88 Stones Fam.
Музика для виконання krump

MadDTraXx, Tight Eyez / Chez / Adam2, Konkrete, Alphabex, young Millie, Lil Millie, 300 DaStreetVoice, Boy NY, Tha Goon, Big Rules, C

Расписание групп в Dance Centre Myway: