House Dance

House dance (в українській транскрипції "хаус") - це сучасне соціальне танцювальний напрямок, що відбулося від однойменного стилю електронної музики в Чикаго почала 1980-х. Назва стилю походить від клубу Warehouse, в якому в першому діджеї почали грати хаус-музику.House dance легко дізнатися по хитромудрим швидким і енергійним рухам ніг, що поєднуються з плавним і розслабленим грувом в корпусі. Легкість і розслабленість виконавців house - це результат довгих тренувань, які дозволяють їм не тільки вразити оточуючих, а й отримати справжню насолоду від свого руху і злиття з музикою.

Будучи соціальним танцем, тобто таким, який формується на вечірках, house увібрав в себе елементи безлічі напрямків, які подарували йому багато різноманітних рухів і способів самовираження.

Важливу роль у формуванні хауса зіграли африканські та латиноамериканські танці, бойові мистецтва, vogue, waacking і брейкінг. У міру того, як з кінця 80-х років багато хіп-хоп танцюристи починали захоплюватися house, цей стиль увібрав в себе багато складових хіп-хоп культури, які відбилися як на його танцювальної базі, так і на музиці, в подачі, термінології і навіть манері одягатися.

В основі хауса лежить імпровізація, а музичний ритм «диктує» швидкі складні рухи ногами і характерні плавні рухи корпусу. База house dance складається з трьох основних елементів - footwork (футворк), jacking (джекінг) і lofting (лофінг):

Jacking - хвилеподібний грув корпусу, кото починається з тазу і змушує тіло качати в ритм музики, дозволяючи танцюристу рухатися всім тілом і контролювати центр тяжкості. Цей рух можна вважати основою house dance, в його честь названо багато house-треків: «Jacking all night long», «This is jack house», «Time to jack», «Jack your body» та інших.

Footwork - найшвидша частина house dance. Футворк (дослівно - "робота ніг") - це комбінації рухів ніг, стрибків і обертань, які house запозичив із найрізноманітніших стилів, таких як tap (теп, чечітка), сальса, breaking (брейкінг) і, звичайно, африканських танців.

Lofting - повільна і "тягуча" партерна частина house dance, збагатила його з нью-йорского клубу The Loft, звідки і отримала свою назву. Затягування, хвилі і акробатика з лофт прийшли з бібоінга і капоейри.

Засновники та видатні танцюристи house dance:

Ejoe Wilson, Brian "Footwork" Green, Tony McGregor, Marjory Smarth, Caleaf Sellers, "Brooklyn" Terry Wright, Shannon Mabra, Tony "Sekou" Williams, Shannon Selby (aka Shan S), Voodoo Ray, Chris Sawyer і багато інших.

Расписание групп в Dance Centre Myway: