Hip-hop

Хіп-хоп (hip-hop) - частина глобальної сучасної молодіжної культури, яка зародилася в 1970-х роках і стала популярною у всьому світі до початку третього тисячоліття. Хіп-хоп - це танець для абсолютно різних людей, яких об'єднує любов до музики, руху, самовдосконалення і молодіжній культурі.

Школа танців Myway запрошує вас на заняття з хіп-хопу в спеціалізовану студію hip-hop в Києві. Уроки хіп-хопу проводяться в групах в сучасному танцювальному залі. Ми знаходимося за адресою: вул. Олександра Довженка, 3 (5 хвилин від ст. М. Шулявська, 15 хвилин від КПІ - Шевченківський район).
Набір в групу по напрямку hip-hop відкритий цілий рік!Історія стилю

Першим, хто ввів у вживання вираз hip-hop, був популярний діджей і лідер чорної громади в Південному Бронксі Африка Бамбаатаа (Afrika Bambaataa), який поряд з Kool Herc і Grandmaster Flash вважається засновником хіп-хоп музики. Він же визначив п'ять стовпів хіп-хоп культури:
Мистецтво читання репу емсіінг (MCing);музичний діджеїнгу (DJing);візуальний графіті (graffiti);філософський knowledge;танцювальний напрямок брейкінг (breaking)Останнє поклало початок найпотужнішого стилю сучасних танців - hip-hop.


У міру поширення танцювальної хіп-хоп культури в США разом з брейкинга в його основу лягли фанковиє паппінг (popping) і локінг (locking), що відбулися в Кемптоне (Campton, California).

Подібно крамп (krump - молоде американське танцювальний напрямок, що нагадує бійку, але несе вельми миролюбну філософію), вуличне навчання хіп-хопу серед молоді служило їй альтернативою бійок, наркотиків та іншої злочинності, що процвітала в неблагополучних районах. Хіп-хоп батли допомагали підліткам з'ясовувати стосунки без кулаків і зброї і давали їм можливість доводити свою точку зору і вихлюпувати накипілі емоції в танці.


Золотий вік хіп-хопу

Популяризації хіп-хопу в значній мірі сприяли його тісний зв'язок з музикою і вихід на екрани кількох танцювальних фільмів, що стали культовими для кількох поколінь. Зародившись в Нью-Йорку, до кінця 1990-х років хіп-хоп прижився і став мейнстрімовий молодіжною культурою в багатьох країнах на різних континентах: у Франції, Великобританії, Німеччини, Кореї, Японії, Австралії, Росії, ПАР та інших.

До настання міленіуму хіп-хоп почав фігурувати в телешоу на найбільших телеканалах MTV, VH1 і BET, кінопрокаті, музичних чартах і церемоніях нагородження Grammy, American і World Music Awards.

Хіп-хоп батли та фестивалі

Значним показником зміцнення позицій танців hip-hop стала поява і глобалізація міжнародних змагань, подібно чемпіонатом з бальних та народних танців, рок-н-ролу і модерну.

Battle of the Year (BOTY) - командне змагання по брейкинга - був заснований в 1990 в Німеччині. Проходить у форматі декількох регіональних конкурсів, переможці яких беруть участь в заключному міжнародному чемпіонаті у французькому місті Монпельє.

Hip-hop International: World Hip-hop Dance Championships - змагання з хіп-хопу, Заснований у 2000 году в сполучення Штатах, в якому беруть участь як командіровку, так и Танцюристи поодінці. Команди повінні складатіся з п'яти-восьми осіб и Виконати хореографію в трьох стилях хіп-хопу.


Juste Debout - вуличне змагання, Заснований в 2002 году Брюсом Ікенджі в Паріжі. Категорії змагання включаються popping, new style hip-hop, locking, house, toprock и experimental.


United Dance Organization: World Street Dance Championships - хіп-хоп чемпіонат, заснований в 2002 в Великобританії. Брати участь в ньому можна соло, в дуетах, в четвірках, або в командах. UDO також влаштовує European Street Dance Championships і USA Street Dance Championships.

Red Bull BC One був створений однойменною компанією з виробництва енергетичних напоїв в 2004 році і проводиться в різних країнах. За звання чемпіона борються 16 кращих Бібо з усього світу.

Сучасний хіп-хоп

Консервативні представники хіп-хопу заявляють, що те, що в сучасних медіа представляється хіп-хопом, не має нічого спільного з витоками - old school hip-hop. За їх словами, справжній hip-hop може існувати тільки в рамках андеграундної культури, яка живе в надрах кожного великого міста.Протистояння вуличній і комерційної культур призвело до народження безлічі стилів, підвидів і варіацій хіп-хоп хореографії, які постійно народжуються, розвиваються і перетинаються між собою:

new style і lyrical hip-hop - студійний відповідь вуличного хіп-хопу, народжений в колах спочатку джазових танцюристів і хореографів і виконуваний зазвичай під розмірений реп або R & B. Не будучи визнаним представниками андеграунду, new style відрізняється просунутою ритмікою, пластикою, ізоляціями, елегантною манерою і запозиченими з джазу елементами, такими як Релеве, піруети, натягнуті стопи і роботи кистями.

Першим поняття lyrical hip-hop ввів у вживання хореограф SYTYCD-4 Adam Shankman, а його першими виконавцями стали Tabitha і Napoleon. На відміну від класичного хіп-хопу, баттла його прихильники вважають за краще танцювальний зал, а фрістайлу - хореографію.

jerkin - це сучасне танцювальний напрямок хіп-хопу, що зародився в Лос-Анджелесі в 2008 році і засноване перш за все на рухах ніг, таких як безпосередньо jerk, reject, dip, pindrop та інших. Символом стилю стали треки New Boyz "You're a Jerk" і Audio Push "Teach Me How To Jerk", а його відмінною атрибутикою - дикі поєднання різнокольорових джинсів skinny, яскравих кросівок і веселих футболок, що створюють настрій вуличної вечірки.

hip-hop heels - жіноча варіація танцю хіп-хоп, що має багато спільного з jazz-funk і об'єднує в собі енергетику хіп-хопу, техніку джазу, дефіле, позіровкі і обов'язкове виконання на підборах. Законодавцями стилю стали американські хореографи Енді Джей (Andye J) і Шеріл Муракамі (Sheryl Murakami), танцюрист Jonte і український гурт Kazaky.

Найвидатніші сучасні хореографи hip-hop:

Kyle Hanagami, Nick DeMoura, Tucker Barkley, Keone Madrid, Shaun Evaristo, Pat Cruz, Vinh Nguyen, Lando Wilkins, Lyle Beniga, Ian Eastwood, Les Twins, Gigi Torres, Jawn Ha, Mike Song, Jun Quemado, Bam Martin, Lawrence LAW Devera, Kenzo Alvares, Sanchez, Brian Puspos, Moon, Diablo, PacMan, Robert James Hoffmann, Chachi Gonzalez, Emilio Dosal, Tony Czar, David Moore, Marty Kudelka, Sisco Gomez, Andrew Baterina.

Найпопулярніші виконавці і групи, пісні і музика яких використовується для hip-hop:

50 Cent, Akon, Busta Rhymes, Cee-Lo, Clueso, Coolio, Cypress Hill, Diddy, Dr. Dre, Eminem, Explicit, Jay-Z, Justin Timberlake, Kanye West, Kelis, Lil Jon, Lil 'Wayne, LL Cool J, Lloyd Banks, Lucas, Ludacris, MC Hammer, Nelly, Ne-Yo, Nicki Minaj, Onyx, Sean Paul, Timbaland, Will Smith, Wiz Khalifa, Xzibit, K-Maro, MIA, Bruno Mars, Chris Brown, Rihanna, Ciara, Beyonce, New Boyz, Tyga, Usher, Nasri.

У чому танцювати хіп-хоп?

Класична мода для навчання хіп-хопу - вільна спортивний одяг: широкі, або, навпаки, навмисно завужені (мода останніх років) штани, мішкуваті майки, футболки, сорочки, толстовки, реглани та кенгурушки. На ноги - кросівки, на голову - шапки та бейсболки.

Спеціально для тебе ми розробили лінію танцювальної хіп-хоп одягу Myway Dance Wear, яку ти можеш придбати в нашому магазині.

Расписание групп в Dance Centre Myway: