Heels

Heels - новий сміливий напрямок в сучасній хореографії, що об'єднує в собі енергетику hip-hop, манеру jazz-funk, техніку jazz і ефектність бурлеску (burlesque), а також дефіле, позування, жести з стилю vogue. Уроки танцю на підборах розвивають жіночність, пластику, артистизм, почуття ритму і музичності, вчить тримати поставу і рівновагу, і, мабуть, найголовніше - просто красиво ходити на підборах.

Сказати, що heels - перший танцювальний стиль, який виконується на підборах, природно, не можна - так чи інакше, танцювати на підборах дівчатам доводилося завжди. Але ще ніколи туфлі не ставали таким танцювальним фетишем, як в цій хореографії.
Народження хіп-хопу на підборах

Ідея поставити хоперів (вірніше, хопперш) на каблуки прийшла в голову хореографу з Лос-Анджелеса Енді Джей (AndyeJ), яка прославилася завдяки численним телевізійним проектам і кліпам на MTV, співпраці з TabithaandNapoleon, танцювальним фестивалям по всьому світу і навіть рекламі для McDonald's.

Переїхавши в Лос-Анджелес викладати в знаменитій школі танців DebbieReynolds, AndyeJ почала знімати відео хореографії на підборах і підписувати його hip-hopheels.
Майже відразу ж ініціативу Енді Джей підтримала її колега з Нью-Йорка - легендарна Шеріл Муракамі (Sheryl Murakami).

На хвилиночку, хореограф Бейонсе (Beyonce) - а саме кліпів "Ego", "Who Run the World (Girls)" і "Dance For you" - і постановник танців для Леді Гаги (Lady Gaga), Авріл Лавін (Avril Lavigne), Неллі Фуртадо (Nelly Furtado), Пі Дідді (P Diddy) та інших.

Створюючи хореографію для поп-зірок першої величини і проводячи навчання хіп-хопу на підборах по всьому світу, Sheryl Murakami в лічені роки зробила hip-hop heels таким же загальновизнаним танцювальним стилем, як, наприклад, waacking або burlesque.

До речі, в даний час Шеріл продовжує давати уроки танців в студії Broadway Dance Centre в Нью-Йорку.
У 2010 році в DanceCentreMyway відкрилася перша студія по heels в Україні, і тепер навчитися танцювати і ходити на підборах так само просто, як якщо б ви жили з SherylMurakami в Нью-Йорку або з AndyeJ в Лос-Анджелесі.

Запозичення з інших стилівБудучи танцем абсолютно новим, heels не має власної танцювальної бази як такої. Рухи, пластика, манера і музикальність були запозичені для хореографії хоп-хопа на підборах з інших напрямків. Це дає практично повну свободу хореографам в їх постановках, і відрізняє heels від, наприклад, jazz-funk або, тим більше, від бальних танців.

Відчуття музики, манера і базові рух в хіп-хоп на підборах прийшли з традиційного hip-hop. Тому, будь-яку хореографію, поставлену на підборах, можна виконати в кросівках, і вона, хоча і стане виглядати дещо інакше, залишиться такою ж природною. Елементи техніки jazz і джазова постава компенсують деяку грубість і різкість хіп-хопу, надають танцю пластики, ліній і класичних елементів на кшталт піруетів, батманів і невеликих стрибків.

Від broadwayjazz і burlesque hip-hop heels придбав яскравість емоцій, театральність і подачу, а vogue і waacking, будучи прабатьками jazz-funk, збагатили його хореографію дефіле, ефектними положеннями та різноманітними рухами рук і кистей.

Поп-зірки на каблуках

Ходити на підборах - одне, а виступати і танцювати в них - ціле мистецтво. У XXI столітті кумирами танцюристів heels є Бейонсе (Beyonce) - справжній монстр, коли мова заходить про стрибки, трюки і складних танцювальних синхронах на підборах будь-якої висоти - Ріанна (Rihanna), Крістіна Агілера (ChristinaAguilera), PussycatDolls з Ніколь Шерзінгер (NicoleScherzinger) у чолі, Нікі Мінаж (NickiMinaj) і Kazaky, про які варто розповісти окремо.

Kazaky - хлопці на підборах

Як і у випадку з jazz-funk, чоловіки, які виконують hip-hop heels, трапляються хоч і рідко, але стають скоріше нормою, ніж винятком. Справжнім проривом у світовій (і особливо української) танцювальної індустрії стала група Kazaky хореографа Олега Жежеля (OlegZhezhel), які, записавши лише кілька танцювальних відео (перше - "IntheMiddle", потім "Love" і "DanceAndChange") під власні треки, стали сенсацією Youtube і одними з найвідоміших танцюристів на планеті.

У своїх кліпах Kazaky поєднують мужність, силу і м'язисті оголені торси з пластикою, жіночною манерою і неодмінно - 14-сантиметровими підборами. Популярність проекту Олега Жежелів привела до того, що в 2012 році поп-діва Мадонна (Madonna) запросила Kazaky взяти участь в зйомках її нового кліпу "GirlGoneWild", і, більш того, використовувала їх попередні роботи в якості референсів для відео.Туфлі для танців heelsГоловне в туфлях для танців - поєднання краси і зручності. Б

ейонсе, Мадонна, Ріанна або LadyGaga на своїх шоу і в кліпах взуті в туфлі світових дизайнерів - ChristianLouboutin, AlexanderMcQueen, ManoloBlahnik, JimmyChoo та інших. Танцюристи ж і хореографи вибирають взуття під свій власний стиль.

Як правило, це яскраві, феєрично високі шпильки, але можуть бути також і черевики на грубому каблуці з ланцюгами і шипами, чоботи, приспущені до щиколотки, і навіть ботфорти.

До них надягайте лосини, порізані джинси або короткі шорти з гольфами, сукні, майки, топи або куртки - надихатися костюмами для занять heels можна з улюблених кліпів, концертів, фільмів і танцювальних відео, знайдених на Youtube.

Расписание групп в Dance Centre Myway: