Класика

Техніка класики - це універсальна система розвитку опорно-рухового апарату і виховання тіла танцюриста, яка лягла в основу класичного танцю, а також відбулися від нього більш сучасних танцювальних напрямків сontemporary, modern, jazz, broadway jazz, pop-jazz, street-jazz, afro-jazz.

classical-dance.jpg  


(Ілюстрація з книги А. Ваганової "Основи класичного танцю")

Студії класичної техніки спрямовані на гармонійний розвиток еластичності, стійкості, виворотності, рівноваги, координації, сили і витривалості тіла. Вони включають комплекс вправ на постановку корпусу, рук, ніг і голови, які надають рухам виконавця легкість, чіткість, гармонію і геометричне досконалість.

Історія класичного танцю

Балет з'явився в Італії в епоху Ренесансу (XV ст.) Як танцювальна інтерпретація фехтування. Пізніше танець отримав розвиток у Франції при дворі Катерини Медичі. Але поява балету як класичного аристократичного мистецтва пов'язано в першу чергу з ім'ям Людовіка XIV, який в юності сам танцював в постановках П'єра Бешан (Pierre Beauchamp) і Жана-Батіста Люллі (Jean-Baptiste Lully), а в 1661 - заснував Королівську Академію Танцю ( Académie Royale de Danse). Звідси - суцільно французька термінологія, яка використовується в балеті.

На початку XVIII століття балет з'явився і при російському царському дворі. Спочатку танцюристів виховували іноземні балетмейстери - переважно італійці і французи. Поєднавши найкращі традиції європейського класичного танцю з самобутністю виконання, російський балет отримав всесвітню популярність.

Новий виток у розвитку балету стався напередодні Першої Світової Війни, знову ж таки завдяки російським танцюристам. Власне, всесвітню популярність російський балет отримав саме в ХХ столітті завдяки Сергію Дягілєва і організованим їм «Російським сезонам» - виступам російських артистів на сценах європейських театрів. А його трупа «Російський балет Дягілєва» стала зразком для багатьох танцюристів і хореографів в той непростий час революцій і повстань.

Класичний танець і сучасна культура

Класичний танець заснований на традіціональной балетної техніки і включає методи різних шкіл: французької, російської, італійської, датської, а також методи Джорджа Баланчина (George Balanchine) і Енріко Чекеті (Enrico Cecchetti).

Неокласичний балет використовує традиції класичного балету, але в більш вільній манері. Наприклад, хореографи в неокласика можуть використовувати нестандартні ритми або більш складну техніку, якщо цього вимагає постановка.


Сучасний балет (contemporary ballet) - це мікс класичного балету і модерну. Його техніка заснована на «en pointe» (танці на носочках) і основних класичних балетних рухах, але, в той же час, вона дозволяє відхилятися від строгих ліній тіла, необхідних в класичному балеті.

У чому приходити на заняття по класиці?
Для занять класикою необхідна зручна, яка не приховує тіло, але і не сковує його одяг: купальник, комбідрес, лосини, легка балетна спідниця. Важливо розуміти, що на заняттях з техніки класики основна увага приділяється роботі м'язів, тому тіло не дожлно бути приховано під багатошаровою, що висить одягом, інакше педагог не зможе вчасно помітити помилки в роботі студента. На ноги краще всього одягати м'які балетні туфлі. Довге волосся бажано зібрати в пучок або дульку.  

Расписание групп в Dance Centre Myway: