Breaking

Школа сучасного танцю Dance Centre Myway запрошує вас записатися на заняття в групу по брейк-дансу. Приходьте - і танцюйте разом з нами!

B-boying або breaking (break dance) - стиль вуличних танців, який виник як частина хіп-хоп культури серед афро-американської та латино-американської молоді в Нью-Йорку на початку 1970-х років.

Назва брейкінг (від слова брейк, break - пауза), швидше за все, виникла тому, що на вечірках кращі танцюристи виходили під час музичних програшів - пауз.

А синонім назви - b-boying - закріпився, коли MC, розрізняючи танцюючих хлопців і дівчат, оголошував: «B-boys! B-girls!».

Швидко знаходячи популярність в засобах масової інформації, цей танцювальний стиль широко поширився по всьому світу, особливо в Південній Кореї, Франції, Росії, Японії та Бразилії.


  
Опис стилю break-dance:Бі-боїнг складається з чотирьох основних елементів: toprock, downrock, power moves і freezes. Довгий час в пострадянському просторі breaking помилково ділився на «верхній» і «нижній».

Рухи для так званого «верхнього брейка» запозичені з таких стилів, як popping і locking. Насправді нижнього брейкинга не існує.

Break dance - це сукупність різних елементів і зміна рівнів під час танцю.
Спочатку бібоінг був нерозривно пов'язаний з хіп-хопом, на даний момент сучасні музичні тенденції дозволяють розширити музичний діапазон і підібрати найбільш підходящий темп і гойдає візерунок бітів. Потрібно зауважити, що базою для брейкинга служить гімнастика і акробатика.

Історія breaking
Брейкинг виник на стику декількох танцювальних стилів, популярних в Америці в 1970-і роки. Breaking ліг в основу танцювального стилю hip-hop і на даний момент є одним з основних. Що стосується бойових мистецтв, можна помітити що брейк-данс дуже схожий на традиційний бразильський бойовий танець - капоейра.

Першопрохідці бі-боїнгу - Richard "Crazy Legs" Colon і Kenneth "Ken Swift" Gabbert - обидва з легендарної команди Rock Steady Crew, заперечують, що коли-небудь бачили як виповнюється капоейра. Вони посилаються на Джеймса Брауна (James Brown) і зізнаються, що найбільше їх надихали фільми про кунг-фу з Брюсом Лі. Платівка «Good Foot» Джеймса Брауна породила танець, в якому люди стали поєднувати падіння на землю з елементами обертання. Саме цей танець став прабатьком брейкинга.

Основні елементи breaking:

Toprock або Shuffle - рівень, на якому танцюрист виконує руху ногами (стоячи).
Downrock або Footwork - рухи ніг, коли вага тіла тримається на руках.

Freezes - фризи, завмирання і фіксація в незвичайній, часто акробатичній позі. Найчастіше, брейкери намагаються виконати фризи у власній манері, кожен танцюрист має в своєму арсеналі кілька особливих фризів.Power Moves або Air Moves - самі видовищні та складні рухи в бі-боїнг, що включають обертальні і акробатичні елементи.

Floats - збереження рівноваги при обертанні тіла на руках.Breaking battles - світові змагання з брейкинга

Батл - танцювальне змагання, в котрому противники демонструють свою майстерність один на один (1х1) або команда проти команди. Все почалося, коли діджей з Бронкса (один з родоначальників хіп-хопу) DJ Kool Herc експерементував, ламаючи біти пластинок. Танцюристи виходили на танцпол і «ламали» свої рухи під музику.

У той же час стали дуже популярні батли з концепцією «боріться за допомогою танцю, а не за допомогою зброї». Вони змушували танцюристів використовувати свою уяву, щоб виконати нові трюки і перетанцювати противника виконанням швидких і чітких рухів. Батли також сприяли об'єднанню танцюристів в команди. Групи розробляли власний неповторний стиль і тим самим повсюдно прославляли рух breaking.Команди break-dance
Учасників колективу Rock Steady Crew можна повноправно вважати «батьками» стилю. Зараз «R. S. C.» перетворився в танцювальну імперію, відому по всьому світу, в яку не так то просто потрапити. З 70-х років Rock Steady Crew кілька разів змінювали свій склад, але незмінно залишалися новаторами багатьох оригінальних рухів в стайл. Також слід зазначити такі команди: SECOND 2 NONE, Flying Steps, New York City Breakers, JabbaWockeeZ.

Музика для виконання breaking:
Музика для b-boying не обмежується хіп-хопом, головна умова - гойдає біт. Breaking може бути легко адаптований під будь-яку музику, найчастіше це мікси діджеїв. Особливість міксів - ритм в межах від 110 до 135 ударів.

Одяг для break-dance:
Хоча стиль бі-боїв дуже близький до хіп-хоп стилю, в першу чергу, танцюрист брейкинга повинен поєднувати в своєму вбранні стиль і зручність. Танець передбачає свободу рухів, тому найчастіше бі-бої вибирають спортивний одяг - широкі штани, майки, футболки, реглани. Також для зручності танцюристи використовують шапки, бандани, напульсник і інші атрибути.

У школі танців Myway відкриті курси по брейк-дансу (b-boying). Навчання проходить на заняттях в групі в спеціальній студії брейкинга (Київ, Шевченківський район, м. Шулявська, вул. Олександра Довженка, 3). Розклад груп по брейк-дансу справа під фото.

Расписание групп в Dance Centre Myway: