(044) 209 41 09 (097) 825 30 33 (093) 092 29 96

Locking

Locking (Campbellock) – фанковий стиль танцю, який історично заклав фундамент для хіп-хоп культури.

Локінга характеризується різкістю та затримкою виконання, тому володіє розірваним ритмом, в який дуже гармонійно вписується чергування рухів і «зависання».

Основна музика, під яку танцюють локінг, це фанк.
Історія locking

Одним з головних основоположників вважається Don Campbell, який дав поштовх ще на початку 1970-х років в південній частині Лос-Анджелеса. Даний стиль – результат почуття радості від першої перемоги пригнобленого населення Америки в боротьбі за свої права та ритмів фанку Джеймса Брауна.

Основна фішка Дона була в короткочасних зупинках під час танцю (на той час такого не було прийнято). За рахунок цих фіксацій (
locks) Дон дивував людей, і йому це дуже подобалося. Сем Вільямс, один з кращих танцюристів Торгового Технікуму, одного разу назвав його Campbellock через ці зупинок. Деякі вважають, що Дон зупинявся під час танцю, забуваючи руху, але це не так. Надалі, Дон поширював даний стиль по всьому місту. Так народилася нова андеграундна субкультура - танець локінг, правда спочатку він називався Campbellocking. А вже в 1971 році в Лос-Анжелесі утворилося кілька локерських груп, серед них: «The Which a Way Dancers», «GoGo & YoYo Brothers», «The Toota Woota Sisters», «Captain Crunch and the Funky Bunch». В 1973 році він започаткував локерську групу «The Lockers». Популярність групи була дуже високою. Але в 1977 році група розпалась, з одного боку - через розбіжності між членами групи, а з іншого - через зниження популярності фанк-музики і зростання популярності хіп-хопу. Але сам танець локінг не перестав існувати. Продовжували своє існування інші локерські групи, створювалися нові. До кінця 70-х - початку 80-х років локінг перетнув кордони Америки і почав поширюватися по всьому світу.

Основні рухи в стилі локінг (застосування 8 базових рухів та техніки Дона): up (muscle man), lock, point (Uncle Sam Point),  keeping time (pace), look back, wrist twirl (wrist roll/roll/twirl), clap, give yourself five (five).

Природно, на цьому список базових рухів не обмежується. За роки розвитку локінга їх створено пару десятків. Але саме ці є основними і без них не обходиться практично жоден виступ локеров. З них же починається навчання цьому прекрасному стилю танцю. А його історія триває, притягаючи все більше людей по всьому світу. Недарма, такий популярний французький танцювальний фестиваль Juste Debout, на якому локінг представлений у всій красі.

Найвідоміші представники локінгу:

Don Campbell, Greg Pope a.k.a. «Campbellock Junior», Tony Basil, Bill Williams a.k.a. «Slim the Robot», Fluky Luke, Tony «Go Go» , Shabba-Doo, Scoo B Doo, Hilty & Bosch, Khan, Mr. Penguim, Loose Caboose, Flomaster, Richi Rich, Anthony Thomas, Chain Reaction, Scramblelock, Pat Cezar, Вова Гудим.

В чому танцують локінг?

Віддають перевагу яскравим береткам, штанам і штанам з кумедними підтяжками, смугастим гетрам та білим рукавичкам. Для відвідування занять комфортніше одягати яскравий, обємний одяг.

Расписание групп в Dance Centre Myway: